KOMBİ ARIZALARI VE KOMBİ NEDEN ARIZA YAPAR?


    Kombiler zaman zaman düzgün çalışmayarak arızaya geçebilirler. Yeni nesil kombiler akıllı beyinleri sayesinde arızalarını kendileri tespit ederek belirli kombi arıza kodları ekrana verirler. Kombi arızaları kodları belirlenen arızaları temsilen harf ve rakam birleşiminden oluşurlar. Bu sayede kullanıcılar kullanım kılavuzu talimatlarına bakarak çözüme ulaşırlar.

Kombi neden arızaya geçer; Bazı hareketli parçaların düzgün çalışmaması sebebiyle kombiler işlemlerini yapamaz ve iç kontrol sistemleri ile işlem gerçekleştiremediklerini fark edip arızaya geçerler. Bazen ise bütün parçalar sağlam olmasına rağmen kombiler bir işlemi başlatamadıkları için arızaya geçebilirler. Ya da örneğin basınç artması veya azalması durumunda su basıncı ayarlanması için kombiler kendilerini arızaya çekerek kullanıcı müdahalesi bekler ve kendilerini zarar görmekten korurlar.

Kombi Arızaları ve Sebepleri

    Kombi arızaları ve sebepleri genellikle kullanım kılavuzlarında yer almaktadır. Bu sayede kullanıcıların kendi müdahale edebilecekleri (örneğin su basıncını ayarlayıp yeniden başlatmak gibi) çözümler sunarlar. Bazı kombi arızaları içinse daha teknik müdahaleler gerekir o zaman da teknik servis desteği gerekir. Kombi arıza servisi hizmetimiz kullanıcıların kendi müdahaleleri ile çözemeyecekleri arızaları gidermek için eğitilmiş ve kombi arızaları konusunda tecrübeli personellerden oluşmaktadır. Kombi arızaları nasıl giderilir kullanım kılavuzunda ilgili arıza karşısında takip edilmesi istenen işlem basamakları uygulanarak giderilebilir. Kombi arızası giderilmediği takdirde teknik servis müdahalesi gerekir. Teknik servisimiz Ankara’nın tüm semtlerine hizmet verecek ve acil kombi tamiri müdahalesi işlemi yapabilecek şekilde teşkil edilmiştir. Böylece her ne zaman kombiniz arıza durumuna geçerse geçsin en kısa sürede müdahale etme kabiliyetini kazanmış durumdadırlar.

Kombi Arızaları ve Çözümleri

    Kombi arızaları ve çözümleri demirdöküm kombi kullanım kılavuzlarında detaylı bir şekilde anlatılması sayesinde kombinize yapılan müdahale size söylendiğinde kullanım kılavuzundan kontrol ederek işlemleri doğrulayabilme imkanınız olacaktır. Kombi arızaları ateşleme yapmıyor ise arıza giderilene kadar kombinizi olası başka hasarlar almasını önlemek amacıyla kombiniz ateşleme işlemini askıya almış demektir. Kombi arızaları sıcak su kesilmesine de neden olduğu için yaz ve kış aylarında kombi bakımı tam yapılmış olarak kullanmanız tavsiye edilir ve kombinizin arıza verme ihtimali azaltılır. Böylece siz de kombinizi güven içerisinde kullanmaya devam edebilirsiniz. Çözemediğiniz her türlü kombi sorununuzda kombi teknik servisimizi arayarak yardım alabilir, en uygun kombi tamiri fiyatları ile bizlere güvenebilirsiniz.