Emko Kombi Arıza Kodları

 

Arıza kodu E01: Alev oluşmadı
Bu arıza kodunun anlamı kombi ateşleme sonrası alev oluşmadığını belirtiyor. Sırasıyla gaz yollarını kontrol edip kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası arıza devam ederse servisi arayın. Kombi gaz valfi arızalı yada kablolarda kopukluk olabilir.

Arıza kodu: E02 Aşırı sıcaklık uyarısı
Kalorifer gidiş suyunun 105°C olduğu veya aştığı durumlarda limit termostat emniyet açısından devreye girerek kombiyi kapatır ve bu arızayı verir. Öncelikle petek vanalarının, kombi alt vanalarının açık olduğundan emin olun. Resetleme işlemi yapın ve kombinin devreye girmesini bekleyin. Arıza devam ederse servisi arayın.

Arıza kodu E03 Hava akış problemi
Kombi devreye girdiğinde elektronik anakart hava akışını algılamadığı zaman bu hata kodu görülür. Bu arıza kodu ekranda görüldüğü zaman kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası arıza tekrarlasa çözüm için servisi arayın. Anakart arızası, fan arızası, prosestad arızası yada baca yerinden çıkmış olabilir.

Arıza kodu E04 Düşük su basıncı
Kalorifer tesisatındaki su basıncı düşük olduğu zaman bu arıza kodu görülür. Kalorifer su basıncı değeri 1,5 bar olmalı. Su basıncı 1,5 bar seviyesine getirilirse sorun giderilir.